Zrzut ekranu 2022 12 5 o 14.28.12

2019

Projekty rezydencji i domów Villanette.

W naszej pracowni  tworzymy nie tylko projekty rezydencji na indywidualne zamówienie, ale także projekty willi, domów weselnych, pensjonatów, małych biurowców i innych budynków.

Mamy też własny katalog gotowych projektów domów jednorodzinnych.

Posiadamy także gotowe projekty rezydencji z basenami i bez basenów, rezydencji z oranżerią, z dużym garażem, z częścią rekreacyjną i innymi indywidualnymi rozwiązaniami.

Projekty typowe to w naszym przypadku nie jest trafne określenie, ponieważ są one inne niż wszystkie, mają swój nietypowy styl Villanette i są rozpoznawalne pośród ogromnej ilości innych, podobnych do siebie nawzajem, katalogowych propozycji architektonicznych.

Nie wszystkie projekty domów, jakie stworzyliśmy, są dostępne. Dla niektórych z nich po zaprojektowaniu sprzedane zostały nasze prawa autorskie. Jednak doświadczenie architekta za każdym razem zostało wzbogacone o kolejny projekt indywidualny.

Projektowane przez nas domy jednorodzinne i rezydencje  charakteryzują się własnym, nietuzinkowym stylem – są pełne falistych linii, płynnych form, zaokrągleń i łuków – to domy z falą, kojarzące się z secesją i architekturą organiczną.

Projektujemy także wnętrza.

Projekty wnętrz Villanette również nawiązują do stylu secesji i architektury organicznej, a może raczej – do architektury bliskiej naturze.

Większość naszych prac zmierza do przytulności we wnętrzu – chcemy, aby wnętrza były przytulne i ciepłe, aby wzbudzały  przyjazne uczucia spokoju, natury i oderwania od szarości codziennego dnia. Jednocześnie bierzemy pod uwagę nowoczesne rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne oferowane przez współczesny rynek. Czasem proponujemy kształty mebli, formy barierek, pomagamy w doborze oświetlenia.

Nasze projekty rezydencji są jednocześnie przytulne i nowoczesne.

Mają być spełnieniem marzeń o własnym świecie nie poddającym się sztampie i nijakości.

Nowoczesne projekty domów nie muszą być proste i minimalistyczne.

Nowoczesność architektury nie koniecznie polegać ma na upraszczaniu brył z zastosowaniem betonu, stali i szkła.

Nowoczesne domy nie muszą być kanciaste ani mieć dwuspadowego dachu.

Dzisiejsze projekty rezydencji to nie tylko dworki z kolumienkami albo betonowe zwarte bryły.

Rezydencja czy dom jednorodzinny może być elegancką siedzibą rodziny o indywidualnym, wyjątkowym charakterze wymarzonym przez mieszkańców, a nie narzuconym przez obecną modę.

Naszym zdaniem po pracowitym dniu przyjemnie odpoczywa się w naturalnej, swobodnej atmosferze falistych linii i bajkowych form, zwłaszcza, kiedy dom tonie w swobodnie zaprojektowanej zielni ogrodu.

Poświęcamy na nasze projekty domów więcej czasu, niż wymaga prosty, mały domek, dlatego są one dopracowane i spójne w swoim stylu.

Dobry architekt dba o to,  aby  jego pracownia była godna polecania przez zadowolonych klientów. Nasza praca polega na dialogu ze zleceniodawcą, umiemy słuchać o jego marzeniach o własnym domu i wcielać te marzenia w życie, tworząc razem dobry projekt spełniający oczekiwania.

Architektura Villanette, na przekór obowiązującej modzie na minimalistyczne bryły albo dworkowatą powszechność,   jest propozycją  dla marzycieli i indywidualistów z poczuciem humoru. To projekty dla osób odważnych i z polotem.
Są ludzie, którzy oczekują czegoś innego, niż kosztowne reminiscencje z przeszłości, ale i czegoś innego, niż kubistyczna nowoczesność…
Odpowiedzią na to może być pogodna architektura Vilanette, pełna ciepła i przyjaznych, naturalnych linii.

Projekty, powstające w naszej pracowni przeznaczone są dla ludzi z fantazją, lubiących
przestrzeń i światło. Ich realizacja wymaga precyzji
i zaangażowania, ale w zamian dostarcza satysfakcji i zadowolenia na wiele lat.

Chcemy, aby formy i kształty, czasem świadomie przerysowane, emanowały spokojem
i ciepłem, dając jednocześnie odbiorcy poczucie wyjątkowości, odrębności i komfortu