Zrzut ekranu 2022 12 5 o 14.28.12

O PRACOWNI

Właścicielka pracowni jest absolwentką Politechniki Łódzkiej, Wydziału Budownictwa, Architektury i Urbanistyki z tytułem inżynier magister architekt. Pracuje w zawodzie architekta od 1989 roku. Zdobyła praktykę zawodową w biurach zagranicznych (Duesseldorf, Wiedeń), co było możliwe między innymi dzięki znajomości języka niemieckiego. Posługuje się także angielskim i rosyjskim w stopniu komunikatywnym.

Pracowała przez wiele lat w firmie rodzinnej, a od 2005 tworzy samodzielnie projekty domów, wnętrz i ogrodów we własnej pracowni „Villanette”.

Przez wiele lat członek Gminnej Komisji Architektoniczno – Urbanistycznej w Gminie Michałowice  oraz przewopdnicząca Miejskiej Komisji Architektonicznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Skłania się ku niekonwencjonalnym rozwiązaniom projektowym i odważnym pomysłom. Stara się tworzyć architekturę w przyjaznej dla człowieka skali i formie. Rozrzeźbione dachy, różnorodne, nietypowe formy schodów, otwarte przestrzenie i faliste linie – to cechy rozpoznawalne wśród innych obecnie powstających projektów.

Architekt, proponując swoje projekty, jest otwarta na wszelkie pomysły Inwestora; konsultacje poprzedzające fazę wykonania projektu prowadzone są do momentu usatysfakcjonowania klienta.

Projekty domów nie muszą stanowić zakończenia wspólnej pracy.

Tworzone są też pasujące do nich projekty wnętrz i projekty ogrodów.

Przynależność do Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz do Mazowieckiej Izby Architektonicznej oraz pełne uprawnienia architektoniczne sprawiają, że projekty są honorowane w urzędach.

Od 2019 roku pracuje jako freelancer, co skutkuje dla zmawiającego między innymi mniejszym podatkiem 8.5%  zamiast 23% VAT.

Zakres usług projektowych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty rezydencji

Projekty budynków usługowych i biurowych

Projekty pensjonatów

Modernizacje oraz rozbudowy

Plany zagospodarowania

Projekty wnętrz

Nadbudowy

Inwentaryzacje

Projekty ogrodów

W naszej pracowni tworzymy nie tylko projekty rezydencji na indywidualne zamówienie, ale także projekty willi, domów weselnych, pensjonatów, małych biurowców i innych budynków.

Mamy też własny katalog gotowych projektów domów jednorodzinnych.

Posiadamy także gotowe projekty rezydencji z basenami i bez basenów, rezydencji z oranżerią, z dużym garażem, z częścią rekreacyjną i innymi indywidualnymi rozwiązaniami.

Projekty typowe to w naszym przypadku nie jest trafne określenie, ponieważ są one inne niż wszystkie, mają swój nietypowy styl Villanette i są rozpoznawalne pośród ogromnej ilości innych, podobnych do siebie nawzajem, katalogowych propozycji architektonicznych.

Nie wszystkie projekty domów, jakie stworzyliśmy, są dostępne. Dla niektórych z nich po zaprojektowaniu sprzedane zostały nasze prawa autorskie. Jednak doświadczenie architekta za każdym razem zostało wzbogacone o kolejny projekt indywidualny.

Projektowane przez nas domy jednorodzinne i rezydencje charakteryzują się własnym, nietuzinkowym stylem – są pełne falistych linii, płynnych form, zaokrągleń i łuków – to domy z falą, kojarzące się z secesją i architekturą organiczną.

Nasze projekty rezydencji są jednocześnie przytulne i nowoczesne.
Mają być spełnieniem marzeń o własnym świecie nie poddającym się sztampie i nijakości.
Nowoczesne projekty domów nie muszą być proste i minimalistyczne.
Nowoczesność architektury nie koniecznie polegać ma na upraszczaniu brył z zastosowaniem betonu, stali i szkła.
Nowoczesne domy nie muszą być kanciaste ani mieć dwuspadowego dachu.
Dzisiejsze projekty rezydencji to nie tylko dworki z kolumienkami albo betonowe zwarte bryły.

Rezydencja czy dom jednorodzinny może być elegancką siedzibą rodziny o indywidualnym, wyjątkowym charakterze wymarzonym przez mieszkańców, a nie narzuconym przez obecną modę.

Naszym zdaniem po pracowitym dniu przyjemnie odpoczywa się w naturalnej, swobodnej atmosferze falistych linii i bajkowych form, zwłaszcza, kiedy dom tonie w swobodnie zaprojektowanej zielni ogrodu.

Poświęcamy na nasze projekty domów więcej czasu, niż wymaga prosty, mały domek, dlatego są one dopracowane i spójne w swoim stylu.

Dobry architekt dba o to, aby jego pracownia była godna polecania przez zadowolonych klientów. Nasza praca polega na dialogu ze zleceniodawcą, umiemy słuchać o jego marzeniach o własnym domu i wcielać te marzenia w życie, tworząc razem dobry projekt spełniający oczekiwania.

Architektura Villanette, na przekór obowiązującej modzie na minimalistyczne bryły albo dworkowatą powszechność,   jest propozycją  dla marzycieli i indywidualistów z poczuciem humoru. To projekty dla osób odważnych i z polotem.
Są ludzie, którzy oczekują czegoś innego, niż kosztowne reminiscencje z przeszłości, ale i czegoś innego, niż kubistyczna nowoczesność…
Odpowiedzią na to może być pogodna architektura Vilanette, pełna ciepła i przyjaznych, naturalnych linii.

Projekty, powstające w naszej pracowni przeznaczone są dla ludzi z fantazją, lubiących
przestrzeń i światło. Ich realizacja wymaga precyzji
i zaangażowania, ale w zamian dostarcza satysfakcji i zadowolenia na wiele lat.

Chcemy, aby formy i kształty, czasem świadomie przerysowane, emanowały spokojem
i ciepłem, dając jednocześnie odbiorcy poczucie wyjątkowości, odrębności i komfortu „

Projektowanie na zamówienie, indywidualnie. Projektowanie rezydencji, domów jednorodzinnych, małych domów, parterowych.

Oferujemy oryginalne projekty ogrodów, aranżacje roślinne, plany zagospodarowania i adaptacje terenu, projekty ogrodzeń.

Projektowanie budynków gospodarczych, pensjonatów, biurowców, projektowanie garaży oraz inne projekty usługowe

Projekty modernizacji, dla remontów, rozbudowy, nadbudowy, inwentaryzacje. Stylowe przemiany zastanych budynków.

Projekty domów gotowych. Wszechstronne projekty odpowiadające na każde zapotrzebowanie. Blisko 100 gotowych projektów domów.

Zainteresował Cię projekt lub usługa ? Napisz zapytanie

Od 26 lat projektujemy użyteczne i piękne domy w wyjątkowym stylu

Uszczęśliwiliśmy ponad dwustu inwestorów, tworząc wyjątkowe miejsca

Stworzyliśmy ponad 100 nowych, rozpoznawalnych na rynku budynków

WPÓŁCZESNA
REZYDENCJA

Pod hasłem „rezydencja” nie musi kryć się dom stylizowany na zabytkowy pałac, gdzie piękno zależy wyłącznie od tego, ile pieniędzy zostanie wydanych na gzymsy, złocenia i zabytkowe meble, a gdzie nie ma miejsca na oryginalność i inwencję, bo powtarza się tylko to, co gdzieś już kiedyś było. Nie musi to także być zimna, minimalistyczna bryła, w której brak ciepła i przytulności.

Są ludzie, którzy oczekują czegoś innego, niż kosztowne reminiscencje z przeszłości, ale i czegoś innego, niż kubistyczna, zimna nowoczesność…

Zespół

Architekt pracuje samodzielnie, jako freelancer, jednak liczba osób kooperujących jest zależna od potrzeb danego projektu: architekci, konstruktorzy, instalatorzy, geolodzy, geodeci, architekci krajobrazu, radiesteci oraz specjaliści innych branż a także wykonawcy różnych elementów budynku i wyposażenia.

„Najchętniej tworzę projekty na zamówienie. Na prawdę byłoby mi bardzo miło zaprojektować dom dla Państwa, tym bardziej, jeśli spodobał się Wam styl, który i mi bardzo odpowiada. Secesja, architektura organiczna i wszelkie płynne linie występujące w naturze są mi bliskie, jednak nie znaczy to, że nie mogę zaprojektować budynku prostego. Dużo zależy od upodobań klienta.

Pozwolicie, że zadam kilka retorycznych pytań?

Ile zdaniem Państwa, wyniesie procentowo, w stosunku do całej inwestycji – kwota za projekt?

Czy zgadzacie się, że projekt  jest etapem zdecydowanie kluczowym?

Ile zapłacicie Państwo potem za meble i sprzęty w kuchni albo za dobry telewizor?

Meble i telewizor przy tym łatwiej wymienić, niż dom postawiony według jakiegoś projektu…

Czy znana jest Państwu cena kompromisów, niedosytu i braku satysfakcji?

Dlatego trzeba głęboko się zastanowić przed podjęciem decyzji o formie własnego domu i wybrać projektanta, który ma doświadczenie, sprosta oczekiwaniom i spełni marzenia.

Wywiad