Zrzut ekranu 2022 12 5 o 14.28.12

PROJEKTY INDYWIDUALNE

Sposób pracy

W czasie spotkań staramy się stworzyć atmosferę pozwalającą klientowi swobodnie przekazać swoje upodobania.

Pierwszym krokiem na drodze poznania klienta jest wypełnienie ankiety.
Ankieta umożliwia Inwestorowi skonkretyzowanie marzeń dotyczących własnego domu: sugerujemy zastanowienie się nad wielkością każdego pomieszczenia, sposób wzajemnych powiązań między nimi, a wreszcie bogatszy lub uboższy program użytkowy domu.
Czasem samo przeczytanie ankiety uzmysławia przyszłemu Inwestorowi, że o czymś nie pomyślał lub czegoś nie wziął pod uwagę.
W przypadku braku zdecydowania lub doświadczenia klienta, proponujemy wspólne wypełnienie ankiety.

Po wypełnieniu ankiety najczęściej następuje rozmowa, która pozwala nam ustalić czysto estetyczne upodobania klienta:
formę zewnętrzną i styl obiektu, charakter bryły, kształt i kąt nachylenia dachu, najbardziej odpowiadającą kolorystykę czy sposób wykończenia.

Kolejnym etapem współpracy jest dostosowanie zebranych przez nas wiadomości do narzuconych przez urząd warunków i możliwości stwarzanych przez teren (dobrze, gdy wizyta na działce poprzedza projektowanie). W wyniku powyższej analizy, powstaje pierwsza koncepcja przedstawiana klientowi.

Następna rozmowa z klientem pozwala ustalić, na ile trafnie odgadliśmy upodobania i oczekiwania Inwestora. Przyjmujemy wnioski i ewentualne uwagi, odpowiadamy na pytania.

Dyskusja nad konkretnym planem umożliwia nam jeszcze dokładniej i już w szczegółach dopracować kolejną koncepcję.
Zdarza się, że jest ona tą ostateczną. W innym przypadku spotykamy się i rozmawiamy z klientem tak długo, dopóki nie poczuje on,
że tworzona propozycja dokładnie odpowiada jego wyobrażeniom o własnym domu, a więc zmieniamy i poprawiamy aż do skutku 😊
Metoda ta zdaje egzamin na każdym etapie projektowania.

Dość często zdarza się, że klient pochodzący z bardzo oddalonej miejscowości decyduje się na współpracę z naszym biurem.
Formy kontaktów mogą polegać na pierwszym lub dwu, trzech spotkaniach osobistych (na terenie naszym lub Inwestora), a następnie porozumiewaniu się za pomocą telefonu, korespondencji tradycyjnej lub internetowej. Bywa, że dobry projekt tworzymy całkowicie na odległość, o ile teren nie wymaga szczególnej uwagi.

Przy projektowaniu indywidualnym wskazana jest wizyta na działce. Jeśli podpisana zostaje umowa wraz z zaliczką, jedna wizyta zawarta jest w cenie projektu
i prosimy tylko o zwrot kosztów podróży. Każda kolejna wizyta jest płatna i wówczas ich ilość może być dowolna

W przypadku projektowania innych obiektów niż domy jednorodzinne, sposób postępowania jest analogiczny, natomiast proces projektowania wzbogaca się o dodatkowe czynności wstępne
(np.: zebranie materiałów z zakresu technologii – przy budynkach przemysłowych), czy też dodatkowe czynności końcowe
(np.: uzgodnienia z odnośnymi organami przy budynkach użyteczności publicznej), a także zapewnienie udziału projektantów sprawdzających.

Termin dostarczenia klientowi zamkniętej dokumentacji jest uzależniony od momentu, w którym zleceniodawca uzna przedstawioną mu koncepcję za ostateczną oraz dostarczy niezbędne dokumenty..

W chwili przystąpienia do realizacji obiektu pomagamy w wyborze sprawdzonych przez nas materiałów i firm wykonawczych,
a na prośbę klienta podejmujemy się nadzorów autorskich i projektowania pasujących do budynku wnętrz, ogrodzenia czy ogrodu.

Argumenty dla projektów indywidualnych

Argumentacja wspierająca projektowanie indywidualne

Na prawdę byłoby mi bardzo miło zaprojektować dom dla Państwa, tym bardziej, że jak widzę preferujecie styl, który i mi bardzo odpowiada, (o czym świadczy Państwa obecność na mojej stronce).

Pozwolicie, ze zadam kilka retorycznych pytań?

Ile zdaniem Państwa, wyniesie procentowo w stosunku  do całej inwestycji-kwota za projekt?

Czy przy tym projekt nie jest etapem zdecydowanie kluczowym?

Ile zapłacicie  Państwo potem za meble w kuchni albo za dobry telewizor?

Meble i telewizor przy tym łatwiej wymienić, niż dom postawiony według jakiegoś projektu…

Czy znana jest Państwu cena kompromisów, niedosytu i braku satysfakcji?